صنایع معدنی

صنایع معدنی

 

شرکت گروه سرمایه گذاران کیش به موازات فعالیتهای بندری و کشتیرانی و به منظور تکمیل چرخه تولید ، تجارت و حمل و نقل در قالب شرکتهای منشعب با تمرکز بر پتانسیلهای معدنی منطقه ، فعالیتهای خود را در دو بخش پی جوئی و اکتشاف و همچنین بخش بهره برداری و فرآوری از مواد معدنی آغاز نموده است.

الف – شرکت سیمان آفتاب

با توجه به پتانسیل منطقه برای مواد اولیه تولید سیمان ، شرکت سیمان آفتاب به هدف تاٌسیس و احداث یک واحد تولید سیمان به ظرفیت 6000 تن در روز و صادرات سیمان و کلینکر از طریق بندر آفتاب تاٌسیس گردید . در حال حاضر مجموعه سیمان آفتاب با دستیابی به ذخایر بسیار مناسب در منتهی الیه غرب استان هرمزگان در حال انجام مطالعات تفضیلی اکتشاف معادن و طراحی صنعتی کارخانه سیمان است .

ب – شرکت ژرف پی آفتاب

بدلیل کمبود توده های سنگی آذرین در منطقه محدوده حاشیه جنوبی کشور ، جزایر و کشورهای حوزه خلیج فارس بشدت در زمینه تاٌمین مصالح سنگی خصوصاٌ سنگدانه های بتن نیازمند می باشند . در همین رابطه شرکت ژرف پی آفتاب به هدف استخراج ، بهره برداری و فرآوری سنگ لاشه آذرین در قالب احداث یک واحد سنگ شکن با ظرفیت تولید 2000 تن در روز سنگدانه شامل انواع شن و ماسه فعالیت خود را آغاز نموده است . در حال حاضر این شرکت با در اختیار داشتن یک ذخیره مناسب در 25 کیلومتری شرق شهرستان بندر لنگه عملیات اجرائی ساخت کارخانه را در جوار معدن آغاز نموده است .