شرکت شهرک صنعتی آفتاب

تاریخچه

شرکت شهرک صنعتی آفتاب (سهامی خاص) در تاریخ ۱۳۸۴.۰۲.۰۷ طی شماره  ۷۰۲۲ در اداره ثبت اسناد و املاک بندرعباس به ثبت رسیده و مراتب در روزنامه رسمی کشور شماره ۱۷۵۶۰ مورخ ۱۳۸۴.۰۳.۲۴ برای اطلاع عموم آگهی شده است. سپس به واحد ثبتی شهرستان بندر لنگه منتقل و به شماره ۱۴۸۹ مورخ ۱۳۹۲.۰۲.۰۷ تغییر یافته است.

شرکت با هدف ایجاد یک شهرک صنعتی در اراضی اطراف بندر آفتاب برای تمرکز صنایع سنگین و سبک منطقه آزاد کیش و فعالیت‌های فرودست حوزه گازی کیش و انجام عملیات بانکرینگ (سوخت‌رسانی شناورها) و تعمیر شناورها طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

 

موضوع فعالیت شرکت

  • آماده‌سازی زمین شهرک، ایجاد تاسیسات زیربنایی برای واگذاری اراضی به متقاضیان.
  • تفکیک و جانمایی صنایع مختلف، نفتی، معدنی، مونتاژ، پژوهش، خدمات فنی مهندسی، اطلاع‌رسانی و … .
  • سرمایه‌گذاری در کلیه امور فوق از طریق سرمایه‌گذاری مستقیم یا با مشارکت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی.
  • فعالیت در کلیه امور اقتصادی، تجاری، تولیدی، صنعتی و خدماتی.

 

سرمایه و ترکیب سهام‌داران

شرکت با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال، منقسم به یک هزار سهم یک میلیون ریالی تمام پرداخت شده به ثبت رسیده (درج آگهی در روزنامه رسمی شماره ۱۷۵۶۰ مورخ  ۱۳۸۴.۰۳.۲۴)

جدول آخرین ترکیب سهام‌داران شرکت به شرح زیر است:

ردیف

نام سهام‌دار

تعداد سهام

درصد

۱

شرکت گروه سرمایه گذاران کیش

۹۰۲

۹۰.۲

۲

آقای حمیدرضا پورقاضی

۱۴

۱.۴

۳

شرکت سام گروه

۱۲

۱.۲

۴

شرکت رادین پنام کیش

۱۱

۱.۱

۵

آقای ابراهیم خسروانی

۱۳

۱.۳

۶

شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش

۱۲

۱.۲

۷

شرکت پردیس کیش

۹

۰.۹

۸

سایر

۲۷

۲.۷

جمع

۱۰۰۰

۱۰۰

 

هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت 

شرکت سام گروه به نمایندگی آقای علیرضا تقوی

رئیس هیئت مدیره- غیرموظف

شرکت گروه سرمایه گذاران کیش به نمایندگی آقای عبدالرضا ناطق.

نایب رئیس هیئت مدیره- غیرموظف

شرکت رادین پنام کیش به نمایندگی آقای حبیب اله زرگران

عضو هیات مدیره- غیر موظف

زهرا اجدادی

مدیرعامل

 

سوابق اجرایی

پروانه تاسیس شهرک صنعتی آفتاب طی شماره ۱۳/۱۳۷۳۸ مورخ ۱۳۸۳.۱۲.۱۶ از سازمان صنایع و معادن هرمزگان دریافت گردید و موافقت اداره کل منابع طبیعی هرمزگان تحت شماره ۸۸/۲۲/۱۹۳۷۱ مورخ ۱۳۸۳.۰۶.۲۲ در تخصیص ۹۶ هکتار زمین تحصیل شد. لیکن به‌علت تردید در مکان اراضی اختصاص یافته در منطقه حراست شده سراج و متعاقب آن تداخل اراضی مورد درخواست طرح توسعه میدان گازی کیش، تحویل زمین به تأخیر افتاد. پس از رفع ابهام و تفاهم فی‌مابین با شرکت متن (مهندسی و توسعه نفت) اقدامات برای به سرانجام رساندن پروژه و تحصیل نظر مساعد اداره امور اراضی هرمزگان پیگیری شد و تمدید پروانه ساخت از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در دستور کار قرار گرفت، درنهایت پروانه تأسیس شهرک صنعتی آفتاب تحت شماره ۹۸/۷۸۶۱ و تاریخ ۱۳۹۸.۰۶.۲۴ تمدید گردید و در پنجمین جلسه کارگروه امور زیربنایی در تاریخ ۱۳۹۸.۰۴.۲۹ و پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در تاریخ ۱۳۹۸.۰۵.۱۷ با واگذاری ۸۴.۶ هکتار زمین برای شهرک صنعتی غیردولتی آفتاب موافقت گردید. اراضی موصوف تحت سند رسمی اجاره به شناسه ۲-۱۳۹۹۵۱۱۵۵۷۵ از تاریخ ۱۳۹۹.۰۲.۲۰ به مدت ۳۵ ماه برای اجرای پروژه توسط امور اراضی استان هرمزگان به شرکت واگذار شد.

 

اهداف کلان

  1. وضعیت موجود: موقعیت جغرافیایی زمین واقع در غرب بندر آفتاب و جنوب طرح توسعه میدان گازی کیش با اشراف ۱۳۰۰ متری بر ساحل دریا، از وضعیت ممتازی برای ایجاد صنایع دریایی، شیلات و داکینگ شناورها همچنین صنایع فرودست نفت و گاز برخوردار است. از طرفی با توجه به کوتاه‌ترین فاصله دریایی به جزیره کیش، این شهرک، بهترین فرصت برای انتقال صنایع از اراضی با ارزش کیش، ‌به سرزمین اصلی و ایجاد پایگاه پشتیبانی آن منطقه آزاد می‌باشد.
  2. ویژگی‌های طرح عبارت است از: تولید و صادرات کالاهای صنعتی و تبدیلی، پشتیبانی صنعتی و خدماتی منطقه آزاد کیش، تولید و تأمین مصالح ساختمانی جزایر هندورابی، کیش و لاوانی، پشتیبانی از سکوهای نفتی، پردازش مشتقات نفت و گاز، استقرار صنایع شیلاتی، نهادینه‌کردن اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه.
  3. اقدامات در دست اجرا عبارت است از: انعقاد قرارداد با مشاور برای تهیه طرح جامع و نقشه‌های اجرایی، آماده‌سازی پروژه‌های زیربنایی شهرک، تعامل با برق منطقه‌ای برای چگونگی انتقال و نصب تجهیزات دو مگاوات برق خریداری شده شهرک، دریافت نقطه نظرات آب منطقه‌ای در مورد وضعیت برداشت آب از دریا، نصب آب شیرین‌کن،‌ساخت منبع آب و ….، مذاکره با شرکت ملی گاز برای تأمین گاز شهرک از خط انتقال گاز کیش، خرید انشعاب و طراحی خطوط داخلی شهرک، ایجاد هماهنگی با محیط‌زیست، مخابرات و دیگر ادارات و سازمان‌های ذی‌ربط. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.